Tomasz Organek to znany polski muzyk, autor tekstów i producent. Urodził się 6 marca 1978 roku w Pabianicach. Karierę muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90. grając na gitarze w różnych zespołach rockowych.

W 2008 roku Organek wydał swój pierwszy solowy album „Pieśni o Warszawie”, który spotkał się z uznaniem krytyków i przyniósł mu tytuł „Odkrycia Roku” prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk. Sukces albumu zapoczątkował karierę solową Organka, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce.

Na przestrzeni lat Organek wydał jeszcze kilka albumów, m.in. „Bramy Żródła” (2012), „Czarna Madonna” (2014), „Better Days” (2016) czy „Niebo” (2019). Jego muzyka jest często opisywana jako mieszanka rocka, popu i folku, z tekstami poruszającymi kwestie społeczne i polityczne.

Oprócz działalności solowej Organek współpracował także z wieloma innymi artystami, m.in. z Dawidem Podsiadło, Katarzyną Nosowską, Reni Jusis. Wyprodukował płyty dla wielu muzyków, m.in. Anity Lipnickiej, Hey, Łąki Łan.

Przeczytaj więcej na :https://meskimagazyn.pl/kim-jest-tomasz-organek/

Organek jest znany ze swoich energetycznych występów na żywo i intensywnie koncertował w całej Polsce i innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Występował na wielu festiwalach muzycznych, m.in. Open’er Festival, Jarocin Festival, Przystanek Woodstock.

Poza karierą muzyczną Organek angażuje się również w kilka inicjatyw charytatywnych. Jest sympatykiem Fundacji Hospicjum dla Dzieci i organizował koncerty charytatywne, aby zebrać pieniądze dla organizacji.

Tomasz Organek jest utalentowanym i utalentowanym muzykiem, który wniósł znaczący wkład w polską scenę muzyczną. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi i społecznie świadomym tekstom stał się jednym z najbardziej szanowanych i lubianych artystów w kraju.