Polscy kinomani zgodnie przyznają, że polskie kino od samego początku swojego istnienia, miało nieocenione grono aktorów i aktorek, którzy swoją talentem i charyzmą przyciągali widzów do kin. Aktorkami takimi były m.in. Pola Negri, Kalina Jędrusik, Ida Kamińska, a na pewno pamiętamy także młodsze pokolenie – Agatę Buzek czy Magdalenę Cielecką. W ostatnich latach do tego grona dołączyła pewna młoda aktorka, która swoim talentem i naturalną urodą zdobywa nie tylko polskie, ale i międzynarodowe serca. Mowa oczywiście o Sandrze Drzymalskiej.

Sandra Drzymalska to aktorka, która szturmem podbiła polską scenę filmową dzięki swojemu nieocenionemu talentowi. Młoda, pełna charyzmy i z zadziwiającym zapałem do pracy – tak najprościej można ją opisać. Sandra to gwiazda, której udział w filmie czy serialu gwarantuje pełne emocji, niezapomniane doświadczenia. Jej niezwykła osobowość potrafi porwać każdego – niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Sandra urodziła się i wychowała w Szczecinie, a pierwsze kroki na scenie stawiała już jako nastolatka w Teatrze Współczesnym. W wieku 19 lat przeniosła się na stałe do Warszawy, by rozpocząć studia aktorskie. Jej debiutem scenicznym był spektakl „Zagłada domu Usherów”, w którym wystąpiła jeszcze jako studentka. Od tamtego czasu Sandra Drzymalska nieustannie pracuje, biorąc udział w kolejnych produkcjach filmowych i teatralnych.

Niewątpliwie jednym z największych sukcesów tej młodej aktorki jest rola w popularnym serialu „Szkoła” emitowanym na antenie TVP. Sandra zagrała tam główną rolę – Zosi. W 2019 roku zdobyła za nią nagrodę na Młodzi i Film – Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych.

Sukces w „Szkołę” otworzył Drzymalskiej drogę do wielu innych, ambitniejszych projektów. Znakomicie wypadła m.in. w „Cicha nocy”, gdzie stworzyła bezkompromisowy portret młodej kobiety uwikłanej w toksyczną relację. Znakomicie zagrała również w filmie „Królowe życia” obok Andrzeja Chyry, gdzie wykreowała postać niezależnej i niekonwencjonalnej artystki.

Ma na swoim koncie wiele innych znakomitych kreacji, które potwierdzają, że Sandra Drzymalska jest jednym z najjaśniejszych talentów polskiego kina. Bez wątpienia można stwierdzić, że jej niebywały talent aktorski jest już doceniany nie tylko w Polsce ale i za granicą. Na początku 2021 roku Sandra została nominowana do Europejskich Nagród Filmowych za rolę w filmie „Sweat”. To ogromne osiągnięcie dla tak młodej aktorki, które jednocześnie potwierdza jej niebywały talent i determinację.

Choć Sandra ma dopiero 25 lat, jej dorobek artystyczny jest już imponujący. Cały czas jednak nieustannie pracuje, biorąc udział w kolejnych projektach. Nie dawno mogliśmy oglądać ją w „Zieja” – biograficznym filmie o księdzu Janie Zieji, gdzie zagrała postać Inki. Do jej najnowszych projektów należy m.in. rola Violetty Villas w planowanym na 2022 rok filmie biograficznym o sławnej piosenkarce.

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek wspaniałej kariery tej młodej aktorki. Sandra Drzymalska na nowo definiuje polskie kino, wprowadzając do niego swoją świeżość, autentyczność i niezwykły talent. Sandra to prawdziwa gwiazda, która swoim blaskiem rozświetla polskie kino. Mamy przekonanie, że jeszcze nieraz o niej usłyszymy, nie tylko w kontekście polskiego, ale też międzynarodowego kina.